Hotel Atlas - ubytování v Českých Budějovicích
Mapa - jak se k nám dostanetePoslat email


Fotogalerie - Hotel Atlas - České Budějovice

Fotografie Hotelu Atlas


Zvětšit
Hotel Atlas


Zvětšit
Hotel Atlas


Pokoj č.1


Pokoj č.2


Pokoj č.3


Pokoj č.4


Pokoj č.5


Pokoj č.6


Apartmán č.7


Zvětšit
Hotelový bar


Zvětšit
Hotelový bar


Zvětšit
Hotelová zahrada


Zvětšit
Hotelová zahrada


Zvětšit
České Budějovice
Byly založeny roku 1265 králem Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Vltavy a Malše. Čtvercové náměstí, systém přilehlých ulic a ochranné hradby byly vrcholem středověké architektury. Město se rychle stávalo hospodářských centrem celého kraje. Největšího rozmachu dosáhlo v 16. století vlivem těžby stříbra v okolních dolech, rybníkářství a ziskům z vaření piva. Další rozvoj nastal v 19. století, kdy byla vybudována koněspřežní železnice do Lince, továrna Hardtmuth a pivovary Samson a Budvar.
České Budějovice se mohou chlubit velkým množstvím historických památek, např. kostelem Sv. Mikuláše, kašnou se sochou Samsona na náměstí, Černou věží, Piaristickým náměstím, ale i moderními stavbami a zařízeními pro sport, relaxaci, kulturu nebo zábavu a nakupování.


Zvětšit
Hluboká nad Vltavou
Jeden z nejznámějších a nejkrásnějších zámků v České republice leží 10 km severně od Českých Budějovic. Původně gotický hrad ze 13. století byl do dnešní romantické podoby přestavěn v 18. století podle anglického zámku Windsor. Obklopuje jej překrásný anglický park. Návštěvníci si mohou vybrat z několika prohlídkových tras včetně kuchyně.


Zvětšit
Třeboňský zámek.
Město Třeboň se nachází 30 km východně od Českých Budějovic.Zámek ze 13. století je součástí historického centra města. Původně gotický hrad byl přestavěn na renesanční zámek v 16. století. V současné době zámek nabízí 3 prohlídkové trasy a historické expozice: Rožmberské renesanční interiéry, soukromá Schwarzenbergská apartmá, Konírnu, psí kuchyni a kasemata. Velkou část zámku zaujímají depozitáře Státního oblastního archivu.


Zvětšit
Český Krumlov


Zvětšit
Český Krumlov je se svými 300 pokoji a 5 nádvořími druhým největším zámeckým areálem v Čechách, hned po Pražském hradu. Původní hrádek byl založen ve 2. polovině 13. století a od té doby prošel několika rekonstrukcemi - v 16. stolení na renesanční zámek, o 100 let později na barokní, později na rokokový. Zámek obklopuje překrásná barokní zahrada o velikosti 10 hektarů. Nachází se v ní známé divadlo s otáčivým hledištěm.


Zvětšit
Dívčí kámen
Zřícenina gotického hradu Dívčí kámen je vzácná středověká památka. Hrad byl založen roku 1349 rodem Rožmberků a roku 1506 opuštěn. Od té doby chátral. V r. 1972 zde byl proveden archeologický průzkum a zjistilo se, že toto území bylo osídleno již v době bronzové /1500 let před Kristem/. Zřícenina se nachází na skalnatém výběžku nad soutokem Křemežského potoka a Vltavy asi 10 km severovýchodně od Českého Krumlova. Je to místo častých výletů turistů, cyklistů a vodáků a také mnoha kulturních akcí.


Zvětšit
Rožmberk


Zvětšit
Rožmberk
Nejjižněji položené město v Čechách najdete 23 km od Českého Krumlova. Hrad Rožmberk byl založen Vítkovci - předchůdci Rožmberků ve druhé polovině 13. století. Původní 2 hrady prošly přestavbami ve stylech gotiky, renesance a anglické novogotiky. V 19. století byl hrad přeměněn Buquoyi na romantické muzeum přístupné veřejnosti. Jsou zde cenné sbírky obrazů, nábytku, skla, porcelánu a zbraní.


Zvětšit
Schwarzenberská hrobka


Zvětšit
Vyšší Brod
Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě se tyčí 30 km jižně od Českého Krumlova na pravém břehu řeky Vltavy. Byl založen roku 1259 Vokem z Rožmberka z vděčnosti za záchranu života. Byl osídlen mnichy cisterciáky. což je rozvinutá větev benediktinů, kteří přišli z Rakouska a žijí zde dodnes. Postupně obnovují a zpřístupňují klášter veřejnosti. Jsou zde k vidění 2 knihovny, jedna historická se 70000 knih s datem vzniku do 20. století a jedna moderní s novou duchovní literaturou. Klášter je perlou gotické architektury, kolem se nacházejí barokní a klasicistní budovy, sídlí zde Muzeum České pošty.

Design by Mandarin.cz